

Tidigare mörker värdet är vintertid, smällar man får ta. Tycker dock att Europa borde ena sig kring en normaltid och inte byta två gånger per år.
Som sagt, massor av fotboll denna eftermiddag. Som tur är går de omlott, det vill säga de tidiga matcherna hinner inte sluta förrän nästa börjar.
Krånglar mig runt byggstaket och via tillfälliga gångvägar till Coop före fotbollen. Höstlöven ligger i gulorangea drivor och det hörs musik från Ormingehallen, innebandy på gång? Möter en ung man på väg mot Friskis och Svettis med tyngdlyftarbälte över axeln. Krånglar mig runt byggstaket och via tillfälliga gångvägar
Hittar ytterligare ett par utställningsbilder att killa. Det finns säkert fler. Har inte kollat de svartvita med mördarblicken än men där finns säkert också foton att likvidera.
Söndag! Vintertid! Fotboll från kl 13.30 även denna dag, och även denna dag lär jag hålla på med annat samtidigt. Städningen fortsätter med små steg för det mesta men rätt som det är tas ett stort kliv.
Beroende på när jag vaknar ska jag kolla mejlflytten från Telenor till Gmail. Skrev ut Telenors instruktioner och ska läsa dem och försöka fatta.